Teraz jest niedziela, 9 maja 2021, 21:08


akumulator obsługowy

Wszelkie porady dotyczące eksploatacji baterii, utrzymaniu odpowiedniego stanu naładowania i układu ładowania w samochodach
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Michał

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): wtorek, 26 listopada 2013, 16:27

akumulator obsługowy

Postpiątek, 20 grudnia 2013, 10:51

Witam,posiadam akumulator obsługowy.Co ile czasu powinienem zaglądać do takiego akumulatora i kiedy należy dolewać wodę do niego,czy po dolaniu wody mogę od razu akumulator zamontować do samochodu czy powinienem go podładować prostownikiem?
Offline

Expert Alcor

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 10:15

Re: akumulator obsługowy

Postczwartek, 9 stycznia 2014, 09:52

Witam serdecznie. W zasadzie nie ma potrzeby zaglądania do akumulatora. Trzeba mieć tylko sprawny układ elektryczny w samochodzie. Jeżeli zauważył pan wycieki elektrolitu na akumulatorze. A po otwarciu okazało się, iż brakuje elektrolitu w poszczególnych celach, możną dolać wody demineralizowanej do poziomu zaznaczonego linią MAX na akumulatorze. Po takim uzupełnieniu należy akumulator podładować prostownikiem. Natomiast braki elektrolitu w akumulatorze mogą powstawać z powodów niesprawności elektryki w aucie. Należy sprawdzić ładowanie oraz test na obecność upłynniania się prądu w aucie.

Pozdrawiam.
Offline

Roman

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): czwartek, 9 stycznia 2014, 11:50

Re: akumulator obsługowy

Postczwartek, 9 stycznia 2014, 12:37

Witam,nie do końca się z tym zgodzę.Ponieważ do akumulatora wypadało by zajrzeć przynajmniej raz w roku,chyba że jest bez obsługowy.W upalne dni dochodzi do szybszego parowania wody z akumulatora dlatego powinno się kontrolować stan elektrolitu i w miarę potrzeby ją dolać .Poza tym jeśli chodzi o elektrykę w samochodzie to się zgodzę że zbyt duże ładowanie z alternatora może powodować parowanie wody z elektrolitu,natomiast upływność prądu nie ma z tym nic wspólnego :)

Powrót do JAK ZADBAĆ O AKUMULATOR?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron